Az első lépés a medence kialakításához mindig a megfelelő hely megtalálása. Ennek a földterület leglaposabb részén kell lennie, távol a telekhatártól és a fáktól. Érdemes alaposan megnézni, hogy hány óra a várható napsütés, mivel ez nagy mértékben befolyásolja a későbbi medencézést.
Miután megtaláltuk a helyszínt, ki kell jelölni a területet, hogy elkezdjük a kiásást, figyelembe véve a medence kívánt mélységét, írja az euphorie.hu.
Az épített medence ma a legelterjedtebb hazánkban, mivel bármilyen méretben és formában megvalósítható, így száz százalékig személyre szabható. Az építés lényege, hogy legyen egy erős vasbeton alap, amire felhúzzák a zsalukövet és az oldalszerkezetet. A medence alját és oldalait is szerkezetileg meg kell erősíteni, hogy a beton könnyen megtapadjon, és szilárd és ellenálló falakat hozzon létre.
Valójában ez az egyik legfontosabb lépés, mivel egyáltalán nem mindegy, hogy ki készíti el a betonozást. Ha nem szoktunk hozzá, akkor érdemes egy szakemberre bízni, mivel utólag könnyen megbánhatjuk.
A megfelelő burkolat kiválasztása
Miután az aljzat teljesen megszilárdult, itt az ideje, hogy elkészítsük a medence burkolatát és a csővezetékeket. Ebben a lépésben érdemes igénybe venni egy vízvezeték-szerelő segítségét, hogy segítsen megtervezni a csöveket, amelyek gondoskodnak a vízellátásról. Következő lépésként elkészül a zsaluzat, ami a betonöntéshez fog kelleni.
Miután a zsaluzat elkészült, a betont a falak belsejébe öntik, ügyelve arra, hogy egyenletesen és lassan öntsék, hogy a levegő ne szoruljon be, és ne keletkezzenek repedések a falakban. Miután a beton megszáradt, a fából készült zsaluzatot eltávolítják, és a medence körüli talajt feltöltik, hogy az egészet kiegyenlítsék, és a többivel egy szintbe hozzák.
A falak száraz, kemény betonja lesz a vászon, amelyre a medence szigetelése kerül. Ez a védőréteg biztosítja, hogy ne szivárogjon be a víz, így a medence erős és tartós lesz. Ma általában a fóliázás a legfelkapottabb, amit hegesztéssel és ragasztással szoktak elvégezni. Itt mindennél fontosabb a pontosság és a precízió, mivel ezzel fogjuk elérni a kívánt hatást. Egyetlen rossz mozdulat nagyon sokba kerülhet, úgyhogy inkább bízzuk szakemberre.
Egyéb extrák
A környező terület esetében a tervezéstől függ, hogy milyen munkálatok várnak ránk. Egyesek nagy teret szeretnének, ahova székeket és napozóágyakat tesznek, de ha nincs sok hely, akkor egy egyszerű peremmel is beérjük.
A medencegépészet ilyenkor szokott előtérbe kerülni, bár nem nevezhető extrának, mivel sokkal inkább kötelező elem. Valójában az aknában kerül összeállításra a medence gépészete, ami utána minden fontos feladatról gondoskodik. A fűtési rendszer, a kiegészítők, a gépészeti szerelés volumene és időtartama, a vízforgató rendszer és a vízkezelő rendszer szintén hozzátartoznak a medenceépítéshez.
Szerencsére vízkezelésnél még mindig választhatjuk a teljes kényelmet, így nem kell minden időnket a gépházban tölteni. Egy automata vegyszeradagoló nagy terhet vesz le a vállunkról.
Az alábbi bejegyzések is érdekelhetnek
A legfontosabb üzleti nyelvek a globális piacon
Ahogy változik a nemzetközi üzleti élet arculata, úgy változnak a kommunikációhoz használt nyelvek is. A szakmai kapcsolatépítéstől a tudományos együttműködésen át az üzleti világ szinte minden szegmenséig az üzlet megköveteli, hogy az érintettek különböző nyelveket
A saját weboldal gazdasági előnyei
Egy weboldal létrehozása sokféle lehetőséggel kecsegtet, személyes és üzleti szinten egyaránt, attól függően, hogy milyen okból hoztuk létre az oldalt. Az első és fontos előny, hogy a nap 24 órájában a hét minden napján elérhetővé
Könnyűszerkezetes és téglaházak – hasonlóságok és különbségek
Amikor valaki építkezésbe fog, új otthonáról álmodozik, igen sok kérdés felmerül és igen-igen sok döntést meg kell hoznia. Ezek egyike, hogy miből is épüljön fel a ház. És ilyenkor mindig felmerül a könnyűszerkezetes gyorsház is